Menu
Vyhledat
Písemné reference

Přesně takto jsem si představoval své webové stránky

Naprosto přesně splněná představa o stránkách a firemním logu pro bagry-malek.cz. Velmi oceňuji proaktivní přístup a komunikaci pana Koryťáka v době práce na stránkách i po jejich spuštění.

Pavel Málek
ředitel

Excel - makra

K čemu jsou makra v Micorsoft Office

Makra používaná v programech Excel, Access, PowerPoint, Word slouží především k tomu, aby Vám zkrátila čas a dosáhla přesného výsledku na projektu, který práve zpracováváte. Nejjednodušší variantou makra je příklad, kdy provádíte stále stejné úpravy formátu nebo dat. Vlastnosti úprav lze nahrát do makra a toto makro jen spouštět například klávesovou zkratkou. Složitější a rozsáhlejší varianta makra se tváří například jako samostatná aplikace uvnitř Excelu, kdy zpracuje data, vytvoří datový report včetně grafů a tento report třeba vyexportuje do PowerPointu.

Kdy makra využít

Makra potřebujete v okamžiku, kdy často připravujete různé reporty, analýzy, přehledy nebo prezentace a jejich příprava trvá od desítek minut až po desítky hodiny. Použití makra zkrátí potřebný čas na zlomek původní doby zpracování dat.

Případové studie

  1. Auditorská společnost pravidelně připravuje rozsáhlý cenový benchmark pro několi zemí v Evropě. Původní doba nutná ke zpracování a vyhodnocení výsledků byla 100 hodin. Po optimalizaci celého procesu a nasazení maker se potřebný čas zkrátil na 30 hodin. Zbytek práce byl již závislý na lidském faktoru / analytikovi, který benchmark připravuje.
  2. Mediální agentura, která nakupuje reklamní čas pro své klienty, připravuje pro každou TV kampaň tzv. ponákupní analýzu. Ručně trvá její vytvoření 2-3 hodiny. S makrem ne více jak 10-15 minut.

Potřebuji makra

Pokud některý z příkladů výše je podobný Vaší situaci a potřebám, pak potřebujete naše služby. Pro více informací volejte na +420 776 044 242 nebo pište na petr.korytak@korytak.eu.

Reference
  • Mystav - Střechy Trogast
  • MŠ Bílá Voda - TRIK na Outlook
  • Vnitřní informační systéme pro OÚ Červená Voda - Autoservis Bartoň  a syn
  • Autodoprava Krobot - Služby obce Červená Voda
  • LM Servis - Švestka - Pozemní stavitelství

Volejte 776 044 242

Redakční systém CMS Bakery pro webové stránky

tvoje účetní.cz - online-účetnictví a daňová evidence

Tématické štítky